Odzyskana korona rosyjskiej mafii. Nowy tom “Dziedzictwa” Moniki Skabary

Odzyskana korona. Dziedzictwo. Tom 2 (https://www.taniaksiazka.pl/odzyskana-korona-dziedzictwo-tom-2-p-1452480.html) to dalszy ciąg opowieści o rosyjskiej mafii. Tom 2 cyklu “Dziedzictwo” Moniki Skabary kontynuuje wątek rozpoczęty w książce “Rosyjska księżniczka” Najnowsza powieść pani Moniki, zostanie wydana przez Wydawnictwo Kobiece, a swojej premiery doczeka się już w styczniu 2021 roku. Wtedy to fani twórczości polskiej pisarki, specjalizującej się w literaturze tworzonej z “myślą o i dla kobiet”, doczekają się dalszej opowieści o bohaterach “Dziedzictwa”. Czy druga część okaże się równie wciągająca? I jak tym razem potoczą się losy jej głównych bohaterów, uwikłanych głęboko w kuriozalne, mafijne układy i wzajemne, zgubnie wiążące zależności, czasem splatające ich losy do samego końca wyznaczonych im terminem egzekucji dni.

MAFIJNE REWOLTY I PRZEWROTY GŁÓW RODZIN. RYZYKO ROLI JURI DUNAJEWA

Akcja “Odzyskanej korony”,  toczy się głównie w Londynie, gdzie Juri Dunajew przenosi się po tym, jak za swoją sprawą, wpływa na dokonanie dwóch mafijnych przewrotów i przejmuje władzę po znanej w środowisku, rosyjskiej księżniczce o niezwykłej urodzie, Saszy. Mężczyzna, decyduje się zmienić lokalizację głównie z obawy przed zemstą, ale także w trosce o zatrzymanie cudem przejętej przez siebie władzy nad pomniejszymi żołnierzami, stanowiącymi tylko mafijne pionki w porównaniu z tym kim jest on sam. Choć po nastaniu rządów nowego szefa, Juri zdaje sobie sprawę, że jego rola, wiąże się tylko z awansem robi wszystko by sprostać wyznaczonym celom. Co zrobi Juri Dunajew mając do dyspozycji całe terytorium Londynu, swoją prawą rękę Sergieja i większą dzięki temu niezależność, wykonywanych w świecie przestępczym, zdecydowanych ruchów? Czy czytelnik zdoła przewidzieć działania jednego z najbardziej inspirujących bohaterów powieści “Odzyskana korona” Moniki Skabary?

GOŃCZE PSY MAFII. W POSZUKIWANIU MIEJSCA DLA SAMEGO SIEBIE

Kontynuując lekturę książki, możemy śledzić także losy Elizy Tatarczuk, która wplątana w swoją ucieczkę przed mafią, ukrywa się pod różnymi nazwiskami, pseudonimami i zmyślaną na miejscu osobowością. Dziewczyna musi spróbować odnaleźć samą siebie w realiach centrum świata, jakim jest Londyn. Być może to właśnie miejsce, będzie stanowić dla niej szansę, na stworzenie bezpiecznych warunków do życia i utrzymania na własną rękę, o którym na co dzień Eliza może tylko pomarzyć. Jej życie związane jest z wiecznym szukaniem nowych rozwiązań, tym bardziej, że dziewczyna na karku wciąż czuje, oddech rosyjskiej mafii. Zmęczona nękającym ją bez przerwy strachem, dalej szuka oparcia w swoim przyjacielu Maksimie, który od zawsze był dla niej bratem i bezinteresownie pomagał  w najtrudniejszych nawet sytuacjach. Czy wzajemnie scalająca ich więź, wytrzyma próbę czasu? I czego jeszcze dowiemy się śledząc losy bohaterów cyklu?

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Autor

biuro@seodot.pl